Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu, po mszy św. o godz. 15.00.
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy dwie Drogi Krzyżowe. Pierwsza, o godz. 15.00 – po naszych boreckich dróżkach; i druga – po mszy św. o godz. 17.00.
Dziś, po Gorzkich Żalach (ok. 16.30) – zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu znanej na terenie Podkarpacia Grupy Teatralnej „Rodzina” z Grzegorzówki.
Jutro – święto św. Kazimierza, królewicza – jest to również pierwszy poniedziałek miesiąca – msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych o godz. 17.00. Po mszy św. – różaniec za zmarłych.
Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest krzyż do wielkopostnej adoracji.
Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Paniom, które zadbały o posprzątanie kościoła. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy Panie: Jolantę Grządziel, Annę Beściak i Grażynę Drążek.
Rozliczających się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku z dochodu za rok ubiegły na rzecz Fundacji „Dominik”, która prowadzi Punkty Informacji o Psychomanipulacji i Sektach.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Borku Starym informuje, że od 1 marca bieżącego roku rozpoczęły się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025. Obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są dzieci urodzone w roku 2018, a obowiązkiem szkolnym dzieci urodzone w 2017 r. Harmonogram, wnioski i deklaracje związane z rekrutacją do szkoły i przedszkola dostępne są na stronie internetowej szkoły.
Dziś – jak zapowiadaliśmy wcześniej – po mszach św. kwestujemy na II etap prac konserwatorskich i restauratorskich ołtarza głównego.
Rozpoczęliśmy I etap prac, na który posiadamy promesę dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z 2% wsparciem Gminy Tyczyn – w sumie niecały milion złotych. Na prace w ramach II etapu – który można prowadzić równolegle z etapem I – nie posiadamy środków finansowych (ponad 800 tys. zł.) – będziemy o nie prosić instytucje państwowe, samorządowe, jak również i Was.
I etap prac obejmuje konserwację ruchomych elementów złoconych w tym: kolumn i uszaków retabulum i zwieńczenia oraz ramy obrazu, a także konserwację rzeźb i przestrzennych elementów snycerskich. Prace już rozpoczęto w pracowni konserwatorskiej. W najbliższych dniach pojawi się na rusztowaniu baner ze zdjęciem ołtarza i powróci cudowny obraz Boreckiej Pani – do czasu, gdy i on nie zostanie poddany pracom konserwatorskim. Prace przy ołtarzu potrwają przynajmniej dwa lata. Wszelkich informacji nt. prac konserwatorskich przy ołtarzu udziela o. Przeor.
Życzymy wszystkim dobrego przeżywania okresu Wielkiego Postu oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Naszej Patronki.