Dziś w naszym kościele parafialnym – odpust parafialny ku czci św. Piotra i Pawła. Po południu od godz. 15.00 Parafialny Piknik Rodzinny – Piotr, Paweł i My. Będą: dmuchańce, zabawy, konkursy, animacje, ognisko i kiełbaski, Mini ZOO, występy lokalnych zespołów, kuchnia Kół Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z naszej parafii. O 19.00 Koncert Uwielbienia w wykonaniu zespołu „Niebo” z Tryńczy. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania…

Do końca czerwca zapraszamy na nabożeństwa z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po wieczornych mszach św.

Jutro, 29 czerwca, liturgiczna uroczystość św. Piotra i Pawła; w piątek, 3 lipca, święto św. Tomasza, Apostoła; i w sobotę wspomnienie św. Piotra Jerzego Frassatiego – tercjarza dominikańskiego.
W pierwszy piątek miesiąca spowiadamy rano, podczas mszy św. o godz. 7.00, oraz po południu, od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, które rozpoczynamy o godz. 16.30.

Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Paniom, które zadbały o posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania prosimy Panie: Barbarę Ziaja, Teresę Trzyna i Monikę Lisowicz.

O. Jerzy przekazuje słowa wdzięczności wobec instytucji i osób prywatnych, które włączyły się w różnoraką pomoc w przygotowaniu uroczystości jubileuszowych oraz za złożone życzenia, kwiaty i inne formy wdzięczności. Wszystkim składa serdeczne „Bóg zapłać”.

Przypominamy, że na naszej stronie internetowej dostępne są aplikacje, dzięki którym można – bezpośrednio przez stronę – zamówić intencję zbiorową mszy św. oraz złożyć ofiarę na konserwację ołtarza lub na tzw. „wirtualną tacę”.

6 lipca – w poniedziałek za tydzień – tradycyjnie będziemy gościć w naszym Sanktuarium pielgrzymów 46 Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi modlą się przed obrazem Pani Boreckiej na mszy św. godz. 9.00 a po mszy liczą na poczęstunek. Podobnie jak w latach poprzednich prosimy o pomoc w przyjęciu Pielgrzymów. Ofiary na ten cel można składać w sklepie u Państwa Ruszlów lub w naszym punkcie sprzedaży dewocjonaliów.

W przyszłą niedzielę – jak w każdą I. niedzielę miesiąca – będziemy kwestować na prace konserwatorskie ołtarza głównego – planujemy je zakończyć jeszcze w tym roku.

Wszystkim nawiedzającym nasze Sanktuarium i modlącym się przed Cudownym Obrazem Pani Boreckiej, naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom, życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Naszej Patronki. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom na czas wakacji, jak i wszystkim korzystającym z urlopu życzymy dobrego i prawdziwego wypoczynku.