Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
Z okazji Dnia Dziecka – o. Przeor wraz ze strażakami OSP w Borku Starym zaprasza po mszy św. o godz. 11.00 na mały piknik rodzinny dla dzieci. Dzieci będą mogły zobaczyć pracę strażaków i zapoznać się ze sprzętem ukrytym w wozie bojowym. Przewidziane są również i inne atrakcje.

W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy po wieczornej mszy św.
W pierwszy poniedziałek miesiąca, podczas wieczornej mszy św. modlimy się za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wypominkowych.

W czwartek, 8 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – w naszym Sanktuarium msze św. wg porządku niedzielnego.
W kościele parafialnym msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Po mszy św. o godz. 9.00 uroczysta procesja eucharystyczna, na którą Proboszcz parafii zaprasza wszystkich Parafian.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła po wieczornych mszach św. – procesje łączymy z czerwcowym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy więc panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
Ksiądz Abp Adam Szal udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek w oktawie Bożego Ciała – zobowiązując jednocześnie wszystkich z niej korzystających do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.

W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, po mszy św. o godz. 15.00 – procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Wtedy również modlić się z nami będą dzieci z naszej parafii, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię Św. Próby przed rocznicą u nas: jutro po wieczornym nabożeństwie i w sobotę o godz. 15.30. Spowiedź przed rocznicą dla dzieci i rodzin w sobotę od 16.30 do 17.30.
Spotkanie dla uczniów kl. 7 SP przygotowujących się do bierzmowania również w przyszłą niedzielę (11.06) o godz. 11.00, w kościele parafialnym.

Serdeczne „Bóg zapłać” składamy Paniom, które zadbały o posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania prosimy Panie: Krystynę Opioła, Halinę Hućko i Elżbietę Trojanowską.

Informujemy, że pamiątkowe blachy zlotowe z rozpoczęcia sezonu motocyklowego w Borku Starym są do nabycia w naszym punkcie z dewocjonaliami oraz u duszpasterza motocyklistów – o. Grzegorza.

Wszystkim nawiedzającym nasze Sanktuarium i modlącym się przed Cudownym Obrazem Pani Boreckiej życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Naszej Patronki oraz odkrywania tajemnicy miłości Boga objawionej w tajemnicy Najświętszej Trójcy.