Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.

Jutro po mszy świętej o godzinie 18 odprawimy kolejny fatimski różaniec pokutny – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek, 16 czerwca doroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o 7, 9, 11 i 15. Ksiądz Proboszcz natomiast zaprasza wszystkich Parafian na Procesję Eucharystyczną, która rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 9 i przejdzie starą drogą do połowy i powróci do kościoła.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na mszę świętą wieczorną, po której odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła. Procesję eucharystyczną łączyć będziemy z czerwcowym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w latach ubiegłych, prosimy panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a wszystkich do licznego udziału.

Ksiądz Abp Adam Szal udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek zobowiązując jednocześnie wszystkich z niej korzystających do złożenia dobrowolnej ofiary na misje.

 W przyszłą niedzielę, 19 czerwca o godzinie 15 odprawimy mszę świętą, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. W czasie tej mszy św. modlić się będą także dzieci z naszej parafii, które w ubiegłym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Próby przed rocznicą będą u nas w kościele we wtorek i w piątek po wieczornych mszach świętych. Spowiedź przed rocznicą w sobotę od godziny 16.30 do 17.30 w naszym kościele.

Serdeczne podziękowanie kierujemy do Pań, które posprzątały kościół. W tym tygodniu prosimy Panie: Barbarę Ziaja, Teresę Trzyna i Monikę Lisowicz.

Ksiądz Proboszcz zaprasza uczniów klas ósmych na spotkanie przed bierzmowaniem w najbliższą niedzielę o godzinie 11. Natomiast pielgrzymka dzieci komunijnych do Kalwarii Pacławskiej będzie w najbliższą środę. Wyjazd o godzinie 7 z parkingu przy kościele.

Informujemy, że nasz klasztor po zakończeniu kolejnej kadencji przeorskiej przez O. Romana Bakalarza wybrał na przeora O. Grzegorza Kluza, dotychczas pracującego na Jamnej. W tym tygodniu O. Grzegorz obejmie swój urząd, a my już dzisiaj polecamy go modlitwie wiernych.

Dziękując wszystkim za dzisiejszą obecność, za składane ofiary na rzecz Sanktuarium, życzymy by Matka Boża Borecka napełniała Wasze serca miłością, opieką i wszelkim błogosławieństwem.