Dzisiaj po mszy św. o godzinie 15 odbędzie się Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Będziemy także gościć dzieci z naszej parafii, które przeżywają pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Natomiast przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na mszę świętą wieczorną, po której odbywać się będą Procesje Eucharystyczne wokół naszego kościoła. Bardzo prosimy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. W czwartek, na zakończenie procesji poświęcimy przyniesione wianki i udzielimy błogosławieństwa małym dzieciom.

Jutro o godzinie 18 odprawimy mszę świętą za zmarłych, których imiona zostały wypisane na kartkach wypominkowych.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę w Liście Pasterskim naszego księdza Arcybiskupa, 11 czerwca Polscy Biskupi w Krakowie dokonają ponowienia Aktu oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ten Akt zostanie także ponowiony tego dnia w każdym kościele w naszej ojczyźnie.

W sobotę natomiast oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę 13 czerwca po mszy świętej o godzinie 15 zapraszamy na fatimski różaniec pokutny. Natomiast ksiądz proboszcz zaprasza uczniów klas siódmych na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem do kościoła parafialnego na godzinę 11.

Serdecznym „Bóg zapłać” składamy podziękowanie Paniom za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy Panie: Barbarę Ziaja, Magdalenę Kawa – Szpala i Teresę Trzyna.

Tradycyjnie, 6 lipca będziemy gościć w klasztorze pielgrzymów 41 Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Pielgrzymi – jak co roku będą uczestniczyć we mszy świętej o godzinie 8:45, a później liczą na przygotowane przez wiernych śniadanie. Dlatego, podobnie jak w latach poprzednich prosimy wszystkich o pomoc w zorganizowaniu godnego przyjęcia Pielgrzymów. Każdego, kto chciałby dołączyć do ofiarodawców na ten cel prosimy o składanie ofiar  w sklepie u Państwa Ruszlów. Już dziś wyrażamy wielką wdzięczność Państwu Ruszlom, że podjęli się – jak co roku – zorganizowania tego przyjęcia.

W imieniu małej Zosi z Kielnarowej i jej rodziców dziękujemy wszystkim, którzy zbierają nakrętki na pomoc w jej rehabilitacji. W dalszym ciągu prosimy o pomoc dla niej; nakrętki można przynosić do zakrystii lub do furty klasztornej.

Wszystkim, a szczególnie tym, którzy publicznie oddają cześć Jezusowi Eucharystycznemu, którzy czynnie uczestniczą w czerwcowych nabożeństwach życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Boreckiej.