Dziś, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.

Od wtorku zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy po wieczornej mszy świętej.

W czwartek, 3 czerwca doroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a więc o 7, 9, 11 i 15. Ksiądz Proboszcz natomiast zaprasza wszystkich Parafian na Procesję Eucharystyczną, która rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 9.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na mszę świętą wieczorną, po której odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła. Procesję eucharystyczną łączyć będziemy z czerwcowym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podobnie jak w latach ubiegłych, prosimy panów do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a wszystkich do licznego udziału.

W pierwszy piątek spowiadać będziemy w czasie mszy świętych, a po południu od godziny 17:30. Ksiądz abp Adam Szal udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, jednocześnie zobowiązując korzystających z niej do złożenia ofiary na misje bądź inny cel charytatywny.

W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które rozpoczniemy o godzinie 16:30.

W przyszłą niedzielę, 6 czerwca o godzinie 15 odprawimy mszę świętą, po której odbędzie się procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. W czasie tej mszy św. modlić się będą także dzieci z naszej parafii, które w ubiegłym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Próba dla tych dzieci odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek i w piątek o godzinie 19.

Staropolskim „ Bóg zapłać” składamy serdeczne podziękowanie Paniom, które posprzątały kościół. W tym tygodniu prosimy Panie: Agnieszkę i dwie Danuty Szczypek.

Dziękując wszystkim za dzisiejszą obecność, za składane ofiary na rzecz Sanktuarium, życzymy by Matka Boża Borecka napełniała Wasze serca miłością, opieką i wszelkim błogosławieństwem.